Szerkesztési tippek
Inspiráló utazási évkönyv egyenesen az „álomcsapattól”
Annika és Mathias Koch imádnak utazni és fotózni, olyannyira, hogy utazásról utazásra egyre professzionálisabb képeket készítenek. A nagyobb utakról évek óta CEWE FOTÓKÖNYVET alkotnak. A 2018-as évről egy évkönyvet állítottak össze, amelyben januártól decemberig minden utazásuk szerepel. Az XL CEWE FOTÓKÖNYV formátumot választották, extra matt fotópapírral. A fotókönyv alakjának hála, a kreativitásuk szárnyalhat az oldalak kialakítása során.
„Ugyanakkor ez az évkönyv a személyes emlékeinket is megörökíti, ezért az elrendezést és dizájnt nem formálisra, hanem vidám stílusúra alkottuk meg” – magyarázza Annika. Inspirálódjon a páros utazási évkönyvéből, és készítse el sajátját. Íme néhány gondolat az elrendezésről, amely az Ön utazási fotókönyvéhez is hasznos lehet.
Hagyjunk egy kis helyet
Mivel a fotók nagyon színesek, Annika és Mathias a letisztult fehér dizájn mellett döntött. A tér ilyen módon történő szabadon hagyása fontos elrendezési elv, amelytől a fotókönyv nagyon professzionális lesz.
Fotózás az üveggömbbel
A könyvben több helyen is talál üveggömbbel készült fotókat, amelyben szépséges helyek és tájak tükröződnek, például a Neuschwanstein kastély és az Eiffel-torony. Az üveggömböt a kamera elé vagy a padlóra helyezik, hogy a háttér tükröződjön benne. Ezzel a fotóötlettel Annika és Mathias egy olyan elemet hozott létre, amelyet az egész utazási évkönyvben dizájnelemként használnak. Ez a dizájn többször is felbukkan főcímként, félkör vagy teljes kör formájában.
Szoftver tipp:
A borítón lévő félkör alakú vágás valójában a képre helyezett kerek, fehér színű clipart. Ezeket a rendelőszoftverben a „design” menüben a clipartok között találja, specifikusan az alakzatok kategóriában. Győződjön meg róla, hogy a kiválasztott alakzat színe megegyezik a CEWE FOTÓKÖNYV hátterével is.
Betűtípusok: A kevesebb néha több
A bal oldal egy igazi retró kép hangulatát tükrözi vissza. A harmonikus megjelenést a bal oldali szöveg és a főcím játékos betűtípusa biztosítja. Kochék a teljes könyvben csak kétféle betűtípust használnak: egy dinamikus, játékos stílust a címsorokhoz, illetve egy olvasható, „serif” betűtípust a szöveghez. Ebben a fotókönyvben pedig mindketten megörökítették az utazásaikhoz fűződő emlékeiket.
Használja a gyönyörű fényeket – hosszú expozíciós idővel
Sok fotó napfelkeltekor vagy napnyugtakor készül, amikor a fény lágyabb, mint fényes nappal. Ezért néhány fotót a gyakorlott fotósok hosszú expozíciós idővel készítenek. A fotókönyvben ezek a motívumok lágyabbá teszik a dizájnt, néhány nagyon élénk motívum ellenére.
Adjunk teret a kiemeléseknek
A különleges fotóknak hagyni kell, hogy hatást gyakoroljanak ránk, ezért érdemes számukra nagy helyet biztosítani. Kétoldalanként pár motívumot használjunk, és próbáljuk a színeket összehangolni. A fehér kör, amelyet az üveggömb ihletett, az egész könyvben megjelenő dizájnelem. A játékos betűtípussal együtt feldobja a sötétebb árnyalatú motívumokat.
A dupla oldalak szimmetriája
Ezen a dupla oldalon a fotók geometriai elrendezése döntő szerepet játszik. A két szélső fotó átlósan mutat középre, míg a középső fotó függőleges irányú. Ez egyszerre teremt szimmetriát és összhangot a dupla oldalon.
Annika és Mathias Koch szeretnek világot látni, az utazási élményeiket pedig szívesen megosztják másokkal. Olvasson többet kalandjaikról az utazási blogjukon, és kövesse Annika és Mathias Instagram oldalát a csodás képekért.
Jó szórakozást a tervezéshez! A CEWE csapata